30. září 2013

Koblížky pečené v troubě

O víkendu jsem přemýšlela, co upéct dobrého, aby to nebylo pořád stejné a aby to taky nebylo moc složité. Mám ráda kynuté buchty (možná proto, že většinu práce za mně odmaká pekárna :D). A tak přišla řada na tyto koblížky.
Kdysi jsem je už pekla, ano opravdu pekla a to v troubě a jsou moc dobré. Za asistence obou dětí, které střídavě ujídaly marmeládu a těsto, jsem zdárně vytvořila více méně kulaté koblížky :-) Ale dalo mi fušku všechno ubránit, aby vůbec bylo co dát do trouby. Výsledek mého snažení můžete vidět pod článkem.

Suroviny:
250 ml mléka
1 žloutek
50 g másla nebo Hery
špetka soli
50 g cukru
1 vanilkový cukr
500 g hladké mouky
20 g droždí
marmeláda dle chuti na náplň
kousek másla na potření

Postup:
Zadělávám těsto v domácí pekárně na program Těsto, proto dám všechny suroviny postupně, jak je napsáno výše, do pekárny, zapnu a nechám program dojet až do konce. Kdo nemá pekárnu, tak jednoduše zadělejte v míse a nechejte vykynout. Těsto rozdělíme na půl, obě půlky vyválíme, na první si naznačíme třeba větším hrnkem kolečka, do těch dáme marmeládu, přikryjeme druhým těstem a teprve teď vykrajujeme kolečka. Tak nám vzniknou krásné koblížky, které u sebe drží. Koblížky naskládáme na plech vyložený pečícím papírem, přikryjeme a necháme nakynout. Pečeme v troubě na 180°C dozlatova, asi 12 minut. Ještě horké koblížky potřeme rozpuštěným máslem a posypeme moučkovým cukrem.2 komentáře:

  1. koblížky vypadají bezvadně, jen jsem moc nepochopila jak se tvarujou :-(...Šárka

    OdpovědětVymazat
  2. Jéé, to se omlouvám, psala jsem to v noci a opravdu to nedávalo smysl. Už by to mělo snad být v pořádku. :-)

    OdpovědětVymazat