24. září 2013

Mýdloví medvídci

Dneska jsem se pustila do trošku jiného vaření. Může se zdát, že níže vyfocení roztomilí medvídci jsou gumoví, ale není to tak. Jsou vyrobeni z mýdlové hmoty pro synova kamaráda ze školky, který bude mít brzy narozeniny. Spojila jsem příjemné s užitečným, zapojila jsem do výroby syna a ještě zkusila něco nového, pro mně zatím neprobádaného, ale velice přitažlivého už delší čas.
Doufám, že tento první pokus nebude na dlouhou dobu posledním, a že se pustím do alchymie, nazvané výroba mýdel, naplno a ne jen z polotovarů. Ale jako začátek a zábava pro děti je to určitě skvělé a hlavně snadné.

Suroviny:
transparentní nebo mléčná mýdlová hmota
barva na mýdla (pokud chcete stoprocentně přírodní mýdlo, tak zkuste přírodní barviva)
esenciální olej
silikonová forma

Postup:
Mýdlovou hmotu rozpustíme ve vodní lázni spolu s barvou, přidáme kapičku esenciálního oleje a nalijeme do silikonové formy. Po vychladnutí jednoduše vyklopíme a necháme mýdlo asi dva týdny odpočinout. Bude líp pěnit a vydrží déle. 
Pokud chcete zkombinovat více barev do jednoho mýdla, rozpusťte si současně požadované barvy, každou v jiné nádobě. Nejdříve nalijte do formy jednu barvu a jakmile se vytvoří na povrchu "škraloup", nalijte druhou barvu.


hotoví mýdloví medvídci


Žádné komentáře:

Okomentovat